administrace

Městský dům v Budyni nad Ohří

Obrázky

thumb_33_hlavni foto kopie web.jpg


thumb_33_pohled zadni web.jpg


thumb_33_1.np kpie web.jpg


thumb_33_koupelna 2 np kopie web.jpg


thumb_33_zahrada kopie web.jpg


thumb_33_stodola kopie web.jpg


thumb_33_sklep kopie web.jpgAdresa: Budyně nad Ohří č.p. 70
Okres: Litoměřice
Cena: 1 100 000

Dražební vyhláška

Typ: Dražby
Druh nemovitosti: Činžovní dům
Stav: Vydraženo
Druh dražby: Dobrovolná dražba


Celý popis: Patrový měšťanský dům v centru Budyně nad Ohří, se stavebním pozemkem p.č.st. 235, na kterém je dům postaven a přilehlého pozemku zahrady p.č. 17 s příslušenstvím. Objekt byl dle podkladů městského archivu postaven v r.1894.
Nemovitost se nachází ve středu obce, v poměrně klidné lokalitě, odsazené od hlavní silnice parkem, bez významnější zátěže dopravy, bez rušivých vlivů průmyslu či problémových skupin obyvatel usazených v okolí, se stávající obecní zástavbou převážně městských domů s obchody v přízemí. Lokalita rovinatá, přístup k nemovitosti ze zpevněné místní komunikace. Dopravní dostupnost - autobus na náměstí, vlak do 2 km. Parkovací možnosti - při komunikaci, v průjezdu. Územní plán - nemovitost se nachází ve stávající zastavěné části obce, bez střetu s ÚP. Vybavenost obce: v místě školka, škola, základní obchody a služby.
Budyně nad Ohří je malým historickým městem, se základní občanskou vybaveností, s min. pracovních příležitostí v místě. Město je situované v jižní části Ústeckého kraje, je vzdálené od nájezdu na dálnici D8 do prahy cca 6 km (do Prahy cca 45 km), od Roudnice nad Labem s pracovními příležitostmi cca 10 km, od okresního města Litoměřice cca 22 km.
Hlavní stavba – objekt bydlení č.p.70: Objekt částečně podsklepený do ½ ZP 1.NP, zděný, masivní konstrukce, sedlová střecha bez podkroví. Dům je situovaný na obdélníkovém půdoryse cca 15,60 x 15,85 m. Vstup do domu je z ulice průjezdem, okna obytných místností jsou orientací k severu k parku, k jihu do zahrady za domem. Dispoziční řešení: 1.PP – sklep, 1.NP – průjezd, vpravo 2x místnost, bývalá kuchyňka, chodba, WC, vlevo 1 místnost, býv. kotelna, WC; 2:NP – hala, kuchyně, veranda, koupelna, 3x pokoj, komora; Prostor krovu – půda, stavebně neupraveno.
Základy – standard. základové pasy, izolace proti zemní vlhkosti nezjištěna; nosná konstrukce masivní zděná kamenná, smíšená; stropy v 1.PP a 1.NP klenuté, ve 2.NP dřevěné trámové s rákos. podhledem; střecha sedlová; krov dřevěný stojaté stolice; krytina tašková; klempířské konstrukce z pozinkovaného plechu; fasádní omítky dvouvrstvé hladké vápenné, bez obklad soklu; vnitřní omítky dvouvrstvé vápenné; vnitřní obklady keramické koupelně ve 2.NP; schody dřevěné, betonové + PVC; okna dřevěná špaletová; podlahy betonové, PVC, prkenné; instalace zemního plynu; vytápění chybí, původní bylo ústřední plynové; elektroinstalace světelná a motorová; bleskosvod není instalován; rozvod vody studené a teplé; TUV není; kanalizace standardní s napojením do místní kanalizační stoky; vybavení kuchyně – kuchyňská linka, sporák není; vnitřní vybavení koupelny - vana, umyvadlo,WC; ostatní není.
Po r. 1985 byly provedeny stavební úpravy vnitřních prostor kanceláří v 1.NP, úpravy bytu ve 2.NP. V současné době je dům po devastaci veškerého zařízení, vybavení je nefunkční.
Stavebně technický stav domu podprůměrný, konstrukce dlouhodobé životnosti jsou v průměrném stavu vzhledem k masivní stavbě, do střechy však zatéká, zejména v místech verandy. Vnitřní vybavení chybí nebo je zcela dožité.
Vedlejší stavba – stodola, zděná, špatný stav, zchátralá, bez údržby.
Studna – dle informací pí. Chroustové náleží k nemovitosti ½.
Venkovní úpravy – neidentifikovatelné vzhledem k hustě porostlé zahradě nálety.
Pozemek parc.č.st.235: Druh pozemku vedený v KN: zastavěná plocha a nádvoří, Výměra celkem: 677 m2.
Způsob využití: zastavěno v severní části objektem č.p.70, v jižní části stodolou, střední část tvoří zahradu.
Možnost napojení na běžné inž. sítě včetně plynu.
Pozemek parc.č.17, Druh pozemku vedený v KN: zahrada, Výměra celkem: 145 m2
Způsob využití: zahrada ve funkčním celku se stavebním pozemkem, tvoří zázemí k RD. Trvalý porost hustě prorostlý, neprostupný, neošetřovaný.


Přidat k oblíbeným
Verze pro tisk
Pošlete email s nabídkou přátelům

Tato nabídka byla prohlížena 5895 krát.